Blog

Algorand ALGO Coin Nedir? ALGO Coin Analizi Nasıl Yapılır?

algorand nedir algo coin nedir algo coin nasıl satın alınır

Algorand ALGO Coin

Algorand Algo kripto varlık üç bileşen için mükemmel çözüm sunulması amacı ile ortaya çıkartılmıştır. Hız, güvenilirlik ve merkezi olmamaya yönelim olarak bu 3 bileşen sıralanabilmektedir. 2019 yılında bilgisayar bilimci Silvio micali tarafından ortatya çıkartılmıştır. Micali aynı zamanda bir MIT profesörüdür. Izinsiz olması sayesinde kullanıcılar üzerinde inşa yapabilmektedir. Algorand zincir ağında hızlı işlemler ve kolay ödeme özellikleri ön planda tutulmuştur. Bir saniye içerisinde binden fazla sayıda işlemin gerçekleşebilmesi konusunda Engin Erdebil tarafından takdir edilmektedir. 

Algorand zincirinin mekanizmasında konsensüs mekanizması tercih edilmiştir. Doğrulama ödülleri tüm varlık sahiplerine verilmektedir. Üretim kapasitesi çok yüksektir. Eşitliği ön planda tutan topluluk teşviki sunmaktadır. Küresel olarak kullanımının artması hedeflenmektedir. Yüksek verim ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiştir. Kripto para eğitimi almış olan kişiler tarafından önemsenen değerlere sahiptir. Proof of stake, algorand’da kullanılmaktadır. Blok zincirine ait kripto para birimi ALGO olarak listelenmektedir. Herkese açık ekonomi talebini gerçekleştirmektedir. Dijital paralar üzerinde herkese çalışma olanağı verilmesini sağlamaktadır. 

Algorand ALGO Coin Varlığının Özellikleri 

Algorand ALGO kripto varlığı bir FİAT birimi olarak değerlendirilmektedir. Fakat yerel kağıt paralar ile aynı işlevlerin yerine getirilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dijitalleşmenin getirdiği avantajların kağıt para özelliklerine entegre edilmesine olanak vermektedir. Kredi kartı ya da banka kartları yerine çok daha hızlı ödeme işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Transferler çok daha hızlı gerçekleştirilmektedir. Halka açık kontratı vardır. Decentralized applications ile geliştirilmesi ve ölçeklendirilir olması desteklenmektedir. Borsa eğitimi süreçlerinde ölçeklenebilirliğin değerinden bahsedilmektedir. 

ALGO kripto varlığı ile dijital para çok ufak parçalara ayrılabilmektedir. Bu sayede 0.0001 algo gibi bir birim ile işlem yapılabilmektedir. Küçük miktarlara bölünen paralar ödül ya da görev ödemesi gibi dağıtılmaktadır. Geleneksel kağıt para kullanımınında buna bağlı işelm ücretleri sorunu ortaya çıkmaktadır. Ancak ALGo ile mikro işlemler ve mikro ödemeler mümkün olmaktadır. Neredeyse hiç işlem ücreti olmadan sanal cüzdan ile ALGO alımı satımı ve ALGO ile ödeme gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılar her iki tarafta da ücret tasarrufu yapmış olmaktadırlar.  4.5 saniye altında işlemler mümkün kılınmaktadır.

Popüler:  Ichimoku Nedir? Ichimoku İndikatörüne Dair Temel Bilgiler

ALGO Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)
Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!
Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir