Blog

Ape Coin Nedir? APE Coin Analizi Nasıl Yapılır?

ape coin nedir ape coin analizi nasıl yapılır

Ape Coin APE

Ape Coin APE; merkeziyetsiz yerel yönetim tokenleri arasında öne çıkmaktadır. Ethereum blockchainined popüler olan NFT koleksiyonlarından ikisini topluluk olarak barındırmaktadır. Bu topluluklar Bored Ape Yacht Club ile Mutant Ape Yacht Club topluluklarıdır. Web 3 üzerinde popüler bir alanda kendisine yer bulmuştur. ERC-20 yönetim ve yardımcı programı olarak ortaya çıkartılmıştır. Sahipleri tarafından yönetime açıktır. ApeCoin’de fonunu kullanım şekilleri konusunda oy verilebilmektedir. APE vaktı tarafından coin varlığına sahip olanların anlaşma sağladığı tekliflerin yönetimi yapılmaktadır.

14.03.2022’de ortaya çıkartılan proje Engin Erdebil başta olmak üzere finansla profesyonel olarak ilgilenen herkesin ilgisini çekmiştir. Yüksek bir airdrop eşliğinde ortaya çıkmıştır. Ortaya çıktığı hafta popüler finans konularından birisi olmuştur. Tokenin proje halindeyken çıkartılmasının düşünüldüğü Bored Ape Yacht Club tarafından ilan edilmiştir. DAO içerisinde yer almak için BAYC NFT’lerinden satın alınması şart koşulmamıştır. APE token varlığına sahip olmak DAO’da olmak için yeterlidir. 

APE Coin Özellikleri 

Resmi sitesinde yer alan tanıma göre: Ape Coin; web 3 kültürünün sanat ve eğlence üzerinde değişmesinin temel alındığı bir tokendir. Blok zincirlerinin bu kriterler üzerindeki sınırsız etkisi ile geleceğin şekillendirilmesi hedeflenmiştir. Kripto para eğitimi olan kullanıcılar tarafından hem yenilikçi hem de destekleyici bir token olarak görülmektedir. Metaverse’e atıfta bulunulan token varlığının temelinde kripto kültürünün geliştirilmesi yatmaktadır. Merkezi olmayan bir protokolün piyasaya metaverse ile ilişkili olarak girmesi amaçlanmıştır. Ayrıca eth üzerinde oluşturulmuş yapısı ile güven sağlamaktadır. Ortaya çıkışından kısa süre sonra bütün popüler borsalarda listelenmiştir. Bu olay borsa eğitimi olan kişilere göre bir başarı olarak değerlendirilmiştir. 

Piyasaya çıkması itibari ile pazardaki hacmi 2 milyar doları bulmuştur. Toplam piyasa arzı olarak 1 milyar belirlenmiştir. Token varlığının tamamının piyasaya sürülmemiş olması dikkat çekmiştir. Piyasa arzından kısa süre sonra 40 doları geçtiği kayıt edilmiştir. Apecoin DAO token varlığı bir topluluk tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle APE token sahibi olan herkes kararlarda oy hakkına sahip olmaktadır. Token varlığının resmi sitesindeki verilere göre arkasında Ape Coin DAO’nun bulunduğu yargısına varılmaktadır. 

Popüler:  DAI nedir? DAI Coin Ne işe Yarar?

APE Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)
Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!
Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir