Blog

AVAX nedir?

avax coin nedir? borsa kriptopara eğitimi

AVAX Avalanche

Engin Erdebil eşliğinde kripto para varlıklarının incelemesini yapan yatırımcıların dikkatini çeken alt coinlerin başında AVAX yani Avalanche gelmektedir. AVAX Eylül 2020’de piyasada işleme açılmıştır. Bulunduğu ağ üzerinde güven altında olmak ve eşler arasında transfer olanağını yaratmak amacıyla ortaya konmuştur. Ayrıca işlem ücretlerinin AVAX ile ödenmesi ve yeni bir blok zincirinin oluşturulması da amaçlanmıştır. Yerel bir token olarak tanımlanmaktadır. 

Avalanche geliştiricilerinin başnda Dr Emin Gün Sirer bulunmaktadır. 1 saniye altında kalan bir süre içerisinde işlemler doğrulanabilmektedir. Platformunda tüm ethereum araçları desteklenmekte ve açık kaynak ile işlemler sürdürülmektedir. Hem hızlı işlem hem de üstün güvenilirlik özellikleri ile ön plana çıkarak yatırımcıların dikkatini çeken bir coin olmaktadır. Kripto para eğitimi konusunda başarılı olan kişiler AVAX varlıklarını doğru şekilde yöneterek hızlı ve güvenilir işlemlerini sürdürmektedirler. 1 saniyeden daha az zamanda onaylanan işlemlerin arkasında ilk akıllı sözleşme platformu olmasını sağlayan yazılım vardır. 

AVAX Nasıl Çalışır?

Avalanche çıktığı günden beri dikkat çeken bir alt coin varlığı olmuştur. Kendi ağı üzerinde olan coinler için staking sistemi geliştirilmiştir. Bu sayede coinler bir tür hisse haline dönüştürülmektedirler. Proof of stake algoritması kullanılmaktadır. Ayrıca kullanıcı memnuniyetine özen gösteren oluşumda kullanıcıların ödüllendirilmesi sistemleri de mevcuttur. Oldukça düşük bir enerji sarfiyatı ile üretim yapılmaktadır. Çevre dostu bir coin olma özelliği de bu düşük enerji ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Kripto saldırılarına karşı gelişmiş güvenlik duvarları mevcuttur. Alt yapısında konsensüsler ve sanal makinalar yer almaktadır. 

Avalanche sisteminde borsa eğitimi alanlar tarafından oldukça pozitif bulunan alt zincir ağı mevcuttur. Sistemde yer alan her bir parça bir alt ağ olacak şekilde tasarlanmıştır. Her zincir bir alt bağın parçasıdır. Alt ağlar kayıt altına alınmakta ve doğrulayıcıların ağ üzerinde işlem yaparak yeni bloklar oluşturması sağlanmaktadır. Blok zincirini 3 blok oluşturmaktadır; platform zinciri, değişim zinciri, sözleşme zinciri. Bu zincirler sayesinde varlıkların işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ethereumla uyumlaştırılmış tasarımda bir akıllı sözleşme sistemde yer almaktadır. 

Popüler:  Spekülasyon Nedir?

Avalanche sayesinde herkesin kullanımına açık bir merkezi olmayan borsa ticareti sağlanmaktadır. Saniyelerin altında bir zaman diliminde güvenilir işlemlerin gerçekleştirilebildiği bir platform olma özelliği taşımaktadır.

AVAX – Avalanche Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir