Blog

Bitcoin Cash Nedir? BCH Coin Analizi Nasıl Yapılır?

bitcoin cash nedir bitcoin cash nasıl satın alınır bitcoin cash analizi

Bitcoin Cash BCH

Bitcoin Cash BCH madenciliğe imkan sağlayan bir kripto para birimidir. Blok zinciri sisteminde işlem görmektedir. Engin Erdebil ve çoğu finansçı BCH’yi güvenilir bulunanlar arasında değerlendirmektedir. Mining işlemleri bireysel bazda da gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda bir havuza dahil olarak da madenciliği sürdürmek mümkündür. Onaylama sistemi oldukça hızlıdır. Kripto para eğitimi alan kişiler tarafından bu hızlı olma özelliği nedeniyle tercih edilmektedir. Bloklama süresi minimize edilmiştir. Normal BTC’ye göre önemli farklara sahip olduğu görülmektedir. BTC’ye oranla çok daha hızlı işlem olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda blok limitinin BTC’den 7 mb daha fazla olması da dikkat çekmektedir. Ucuz işlem ücretleri ile komisyon ödemeleri konusunda zorlanılmasına olanak vermemektedir. 

BCH mining yapılması, ASIC cihazı ile mümkün olmaktadır. Cihaza sahip olunmaması durumunda madenciliği sürdürülememektedir. Cihazın kullanımı ile madenciliği oldukça kolay şekilde yürütülmektedir. Her blok yakalanmasında sistem tarafından kazım yapan kişilere ödüller dağıtılmaktadır. Ayrıca madencilik dışında satın alınarak da Bitcoin Cash sahibi olmak mümkündür. Listelendiği borsa platformlarına üye olunması yeterlidir. Hem yurt içi hem de yurt dışı merkezli olarak alışverilşi sağlanabilmektedir. 

Bitcoin Cash Varlığının Özellikleri

BCH kripto varlığı 2017 senesinde BTC üzerinden ayrılmıştır. Ayrılarak oluşturulan bir kripto para varlığı olarak piyasaya sürülmüştür. En fazla işlem gören kripto para varlıkları arasında üst sıralarda yer almaktadır. Blokları kayıt altına alınabilmektedir. Belirli bir limit ile kısıtlanmıştır. Sistem üzerinde yapılan işlemlerde yavaşlamaya neden olunmaması için BCH ile sorun üzerine gidilmiştir. Bu sayede para gönderme ve alma işlemlerinde sorunlar ortadan kaldırılmıştır. 

Işlemde olan blokların kapasite varlığı 8 mb’a çıkartılmıştır. Bitcoin sisteminden bu sayede ayrılma gerçekleştirilmiş ve hızlı onay sistemi alt yapısı kurulmuştur. Segwit protokolü çıkartışmış ve blok kapasitesindeki artış desteklenmiştir. Sıklıkla rağbet görmesi bir avantaj haline gelmiş ve kullanıcılarının güvenini kazanmıştır. BTC blockchaininden ayrılarak oluşturulan BCH yeni ve güncel olmasıyla dikkat çekmektedir. Blok limiti 1 mb ile sınırlanan BTC yerine büyük boyutlarla sınırlama getirilmiştir. Çıkarttığı protokol ve hız uygulaması ile pratik işlemlere olanak sağlamaktadır. Borsa eğitimi alan kişilerin düşük işlem ücreti nedeniyle sıklıkla tercih ettiği bir varlıktır.

Popüler:  Polkadot Nedir?

Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)
Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!
Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir