Blog

BNB Nedir ?

bnb coin nedir? bnb analizi borsa eğitimi

BNB, binance coin olarak bilinen bir kripto token çeşitlidir. Ağ üzerinde farklı işlevleri olan coin; Binance Chain tarafından oluşturulmuştur. Erc-20 tabanına bağlıdır. Binance borsası yüksek işlem hacmi ve evrensel kullanımı ile en popüler borsalardan birisidir. Binance borsasının kendi coinini piyasaya arz etmesiyle traderlara bir alternatif sunulmuştur. Traderlar alternatif ödeme yöntemi olarak BNB coin kullanımına başlamıştır. Yerel bir kripto varlığı olan BNB öncelikle işlem ücretlerini ödemek için ortaya çıkartılmıştır. Sonrasında ekosistem güçlendiren tavrı ile üçüncü taraf borsa varlıklarında kullanıma açılmıştır. Gerçek dünya üzerinde ödeme işlemlerinde, projeler içerisinde ve BNB zincirinde geliştirmeler devam etmektedir.

BNB – Binance Coin Nerelerde Kullanılır?

Para özgürlüğünü arttırmak temelinde ilerleyen BNB görevleri, ciddi bir vizyon ile geliştirilmektedir. BNB coin farklı kullanım alanları sunmaktadır. Başlıca kullanımları; 

  • Alım-satım ücreti, 
  • İndirimler, 
  • Ticari hedefler, 
  • Hesap katmanları, 
  • Eğlence sektörü, 
  • Takas edilemeyen dönüşümler, 
  • Seyahat düzenlemeleri, 
  • Kart ödemeleri 
  • Yönetim olarak sıralanmaktadır.

Alım satım ücreti amacıyla BNB kullanımında; Ethereum üzerinde ETH kullanımına benzer şekilde binance’ye ait blockchainde de indirimli komisyonlarla BNB kullanılmaktadır. Alım satım indirimleri ile başlangıç alışveriş komisyonları BNB ile ödenebilmektedir. İlk zamanlarda indirimin % 50 civarında yüksek bir oranda olduğu bilinmektedir. Özellikle daha çok BNB sahibi olan ve minimum 30 gün süre ile alışveriş yapanlar bulunmaktadır. Bu kişiler indirimler ile beraber ekosistemde VIP katmanına erişmektedirler. BNB’nin alınıp satılabilen bir token olması; kripto para ticaretinde aktif olarak kullanılabilmesini sağlamaktadır. Üçüncü taraftaki borsa oluşumları ile piyasa değerinde takas imkanı sunulmaktadır.

Pek çok kripto borsa platformunda olmayan ve eksikliği şikayet konusu olan takas edilemez dönüşümü imkanı BNB ile sunulmaktadır. Toz olarak adlandırılan alım satım sonrasında küsurat olarak kalan para birimleri vardır. BNB’ye dönüştür seçeneği ile dönüştürülebilmektedir. Ayrıca BNB ile crypto.com gibi platformlarda kredi kartı ödemeleri ödemeleri kullanılmaktadır. Ayrıca yatırım fırsatlarının alımı gibi işlemler için ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bazı web siteleri üzerinde de otel rezervasyonu yaptırmak gibi işlemler için BNB kullanılabilmektedir. Sanal dünyada geçerli sanal hediye seçenekleri ya da eğlence hizmetlerinin alımı gibi kolaylıklar da sunulmaktadır.

Popüler:  USD Coin nedir?

BNB Binance Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir