Blog

Borsa Eğitimi Nasıl Alınır?

borsa eğitimi nasıl alınır?

Borsa eğitimi, borsa öğrenme adımını attığınız an size çok yardımcı olacaktır. Bu eğitimler sayesinde borsa alanında daha güvenli adım atmanız sağlanacaktır. Eğitim alma dışında borsa sadece deneme yanılma yolu ile öğrenilmektedir. Bu yöntem de kazancınızı düşürerek borsaya olan bakış açınızı değiştirecektir. Borsa çok avantajlı bir sistemdir. Öğrenildiği zaman oldukça kaliteli kazanç sağlamak mümkün olmakta ve uzun süren bir yatırım aracıdır.

Bu sistemde bulunan her hissenin alıcısı ve satıcısı bulunmaktadır. Borsa üzerinde özellikle alıcıların sayısı satıcılardan fazla olur ise o zaman da hisse fiyatında artış görülecektir. Aynı zamanda eğer satıcı sayısı da alıcı sayısından fazla ise fiyat düşüklüğü görülmektedir. Borsa hakkında tamamen bilgi sahibi olmak ve öğrenmek için doğru adım atılması ve bir yerden başlanması gerekmektedir. Borsa eğitimi bu bakımdan size yardımcı olacaktır.

Eğitim için ilk adımı attıktan sonra borsa hesabı açmanız gerekir. Eğer borsayı sıfırdan öğrenecek aşamadaysanız borsa hakkında makaleleri okuyup borsa alanında uzman kişileri takip edebilirsiniz. Çevrenizde borsa hakkında uzman olan kişiler var ise onlardan da soru sorup bilgi alarak aklınızda bulunan soruları cevaplandırabilirsiniz. Ancak bu adımlar içerisinde en etkili borsa öğrenme tekniği borsa eğitimi olmaktadır.

Popüler:  Ethereum Nedir? ETH analizi nasıl yapılır?

Engin Erdebil eşliğinde verilen borsa eğitimi içerikleri ile pek çok küçük/büyük ya da orta ölçekli yatırımcı avantajlar elde ederek kazanç düzeylerini artırmakta ve piyasa risklerinden zarar görmeden sıyrılması bilimsel yöntemler eşliğinde başarmaktadır.

Borsa eğitimi ile; karmaşık işlem girdilerine meydan vermeksizin sade teknik analiz yapabilmenin yanı sıra hisse senetlerinden altın, gümüş gibi piyasalarda ve kripto para işlemlerinde teknik analizin nasıl kullanılacağı öğrenilmektedir. Teknik analiz programlarının kullanımı da desteklenerek programlardan maksimum verimin alınması ve bilgiler ile karşılaştırılması sağlanmaktadır. Direnç noktası, destek, stop-loss gibi temel kavramların yanında derinlemesine bilgi sahibi olan kişilerce kullanılan terimlerin net ve açık anlamları katılımcılara anlatılarak örnekler ile pekiştirmeleri sağlanmaktadır.

Grafiklerde karşılaşılan EMA, RSı gibi indikatörler, Fibonacci bilgisi, bollinger bantları ile analiz gibi tüm parametrelerin aktif olarak kullanılarak analiz edilmesini sağlayacak düzeyde bilgiler aktarılarak gerçek piyasadan alınan örnekler ile durum netleştirilmektedir. Spekülatif hisse tespitinden takas analizine dek her konuda profesyonel bilgi sahibi olunması sağlanarak kişilerin ciddi düzeyde borsa işlemcisi olmaları hedeflenmektedir.

Borsa Yatırımcılarının Eğitim Almaları Neden Gereklidir?

Borsa platformlarında genel anlamda 2 ana grup yatırımcıdan bahsetmek mümkündür. İlk grup olan kazanan yatırımcılar kendi aralarında büyük yatırımcı ve küçük yatırımcı olarak ayrılır. Kazanan gruba dahil büyük yatırımcılar yerli ve yabancı banka portföylerinde bulunan yüksek miktarlardaki sermayeleri ile işlemleri yürütürler. Küçük yatırımcı olarak adlandırılan grupta ise küçük sermaye ile bilim baz alınarak teknik işlemler ve grafik değerlendirmeleri gibi profesyonel analiz kaynaklarından faydalanarak iktisat bilimiyle hamlelerini gerçekleştiren yatırımcılardan oluşmaktadır. Eğitimleri mevcut olan küçük fakat kazanan yatırımcı grupları borsa ve iktisat bilimini harmanlayarak işlemlerine karar verirler.

Diğer yanda borsada 2. Grup olarak değerlendirilen kaybeden yatırımcılar ise ortalama olarak aşağıdaki nedenlerden kaynaklı olarak kaybeden olma vasfına sahip olmaktadırlar.

  • Teknik analiz işlemleri hakkında bilgi sahibi olmamak, yetersiz bilgi ile işlem yapmak,
  • İnternet forumları gibi güvenilir olmayan kaynaklardan bilgi alarak işlemleri sürdürmek,
  • Sadece ticari amaç ile yüzeysel ve yetersiz işlem bilgisi sunan kaynaklara güvenerek analizleri gerçekleştirmeye çalışmak ve değerlendirmek,
  • Tüyoları baz alarak başkalarının işlemlerini taklit etmek,
  • Sadece bilanço analizi yaparak ilerlemeye çalışmak.
Popüler:  Hedera HBAR Coin Nedir? HBAR Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Kaybeden yatırımcı grubunun genel özellikleri göz önüne alındığında borsa eğitimi temelinde verilen işlem yapma dersleri, durum değerlendirme stratejileri, istatistik bilgisi ve veri okuyabilme kabiliyeti gibi bilgilerin borsa dünyasında işlem yapmak için ne kadar yüksek düzeyde öneme sahip olduğu görülmektedir. Belirli bir portföye sahip ciddi yatırımcılar muhakkak işlemlerini bilimsel bakış açılarına ve teknik borsa bilgilerine dayanarak yapmalıdırlar. Küçük yatırımcıların dahi zarara uğramaması için borsa eğitimlerine verilmesi gereken önemin nedenleri ortadadır.

Engin Erdebil, borsa ve kolları konularında sahip olduğu bilgi, deneyim ve bilimsel yaklaşımı ile istikrarlı bir kazanca ulaşmak ve bunu sürdürmek, piyasada bulunan risklerin üstesinden gelmek ve gerçek bakış açıları ile mantıklı işlemler yapmak isteyen yatırımcılara yol göstermektedir.

Borsa Eğitimi Nasıl Alınır?

Borsa Eğitimi Nasıl Alınır?

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir