Blog

Binance USD Nedir? BUSD Nedir?

busd coin nedir? borsa kriptopara eğitimi

Binance USD

Binance USD borsa piyasasında yasal düzenlemelere tabi olan bir coin olarak yer almaktadır. Bir ABD dolarına endeksli olarak tasarlanmıştır. Itibari para olarak bilinmektedir ve bir stable coindir. 1:1 oranı olacak şekilde ABD dolarına endekslidir. Tabanı ERC-20 olarak geliştirilmiştir. BEP-2 standartı dahilinde desteklenmektedir. 2019 yılında piyasaya sürülen sabit coin, özellikle resmi olarak takip edilebilmektedir. Her ay o ay için oluşturulan denetim raporu resmi siteden takip edilebilmektedir. Kripto piyasasındaki en büyük ve güvenli firmalar içinde kurulmuş olan ortaklıklarla oluşturulmuştur. Proje Binance Paxos ile ortak kurulan bir projedir. Faaliyetleri resmidir.

Projeye ait teknik yazılarda özellikle sabit coinler hakkında gelecek ipuçlarına yer verilmektedir. Pek çok unsur bu ipuçlarında dikkat çekmektedir. Kripto piyasasında fiyatsal istikrar için sabit coinlerin farklı kullanım senaryolarına yer verilmektedir.

Binance USD Kullanım Alanları

Binance USD bir sabit coin çeşididir. Farklı alanlardaki işlevsel özellikleri sayesinde değişik kullanım senaryoları oluşturulmaktadır. Fiyatsal istikrar sayesinde transferlerin sağlanması, ödeme yöntemi olarak kullanılması, mutabakat anlaşmalarının yapılması gibi pek çok farklı alanda kullanım alanı mevcuttur. Özellikle kullanım alanındaki geniş yelpaze ileriki dönemlerde kriptoların yayılmasını da sağlamaktadır. Binance USD kullanım senaryoları yatırımcıların talepleri doğrultusunda şekillendirilmiştir.

Kullanım senaryoları için pek çok farklı örnek verilebilmektedir. Kripto para piyasalarında dalgalanma hareketlerinden uzak durmak amacıyla binance USD kullanımı mümkündür. Itibari olarak paraya çevirme zorunluluğu olmadan kazançları garantilemek yine binance usd ile mümkün kılınmaktadır. Ödeme yöntemi olarak da kullanılabilen coin, transferler için de tercih edilebilmektedir. Karşılıklı mutabakat anlaşmaları ve faizler sayesinde gelir sağlanması için binance usd coin ile işlemler yapılabilmektedir.

Binance USD; kısaca BUSD olarak da bilinmektedir. Tasarımı bir stable coin olan BUSD; sürekli olarak istikrarlı hareket eden bir piyasa değerinde ilerlemektedir. Farklı kullanım alanları ile istenilen açıdan değerlendirilmesi mümkündür. Özellikle alım-satım işlemleri sırasında kripto dünyasında kalarak yatırımların garanti altına alınması sağlanabilmektedir. Blok zincir üzerinden çok daha aşağıda değişime sahip olan varlıkların tutulmasına olanak vermektedir. Kriptonun temel amacı BUSD ile USD’nin dijital karşılığının olmasıdır. BUSD, hem erişilebilir hem de esnek ve hızlıdır.

Popüler:  Borsa Eğitimi Nasıl Alınır?

BUSD – Binance USD Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir