Blog

Cardano nedir?

cardano nedir? ada coin analizi borsa eğitimi

Cardano (ADA)

Cardano kripto varlıkların ADA sistemine bağlandığı bir dijital platformdure. Paranın geleceğini temsil etme amacı ile ortaya çıkartılan token kriptografiyle güvenilirlik sağlamaktadır. Güvenilirliğini garanti altına alan ve doğrudan transfer imkanı veren bir coin türüdür. Işlem hızı ve transfer kolaylığı nedeniyle pek çok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Yalnızcabir kripto varlık olmanın ötesinde kurumlar kuruluşlar ve ülke hükümetleri gibi ciddi topluluk ve resmi alanlarda finans uygulamalarında tercih edilmektedir. Kolay güncellnemesi ve yumuşak çatallanmalar ile seyretmesi nedeniyle güven sağlamaktadır. Temel katman tanımının ardından akıllı sözleşme ce yasal anlaşmaları için hesaplama katmanı da yaratılmıştır. 

Cardano bir merkeze bağlı olmayan bir varlıktır. Merkez yerine blok zinciri üzerinden işlem yapılmaktadır. Kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve düzenleyici taleplerini aynı doğrultuda önemsemektedir. Adil ve erişime açık finansal hizmet sunması nedeniyle tercih edilmektedir. ADA olarak kısaltılmaktadır. Cardano kripto varlığı Charles Hoskinson tarafından kurulmuştur. Blockchainde ortaklık yapan isimlerden birisidir Hoskinson. Hoskinson ile ortak olan EOSIO kurucu ortagğı olan DanLarimmer beraber ilk blok zinciri olan Invıctus Innovations’u başlatmışlardır.

Cardano’nun Diğer Kripto Paralardan Farkı Nedir?

Pek çok kripto paranın yer aldığı dijital borsada ismi sıklıkla duyulan Cardano’nun diğerlerinden farkı nedir? Cardano’da tekniklere dayanan nedenler ile olumlu tahminlerin pek çoğu tutmaktadır. Para birimine ait blok oluşturma algoritması ile bu mümkün kılınmaktadır. Alternatif alım kanıtı algorisması da cardano’da etkilidir. Bu, kripto para madenciliği yapanların elektrik tüketimlerinin en aza indirilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Daha az elektrik tüketimine yol açan algoritması ile Cardano çoğu kripto paradan daha çok tercih edilen bir madencilik alanına sahip olmaktadır. Ayrıca borsa

Cardano’ya ait Stake of Prof sistemlerinden birisi olan Ouroboros protokolü; günümüze dek en iyi olarak sayılan güvenlik sistemlerinden birisidir. En yüksek düzeyde kullanıcı güvenliği için geliştirilmiştir. Deadalus cüzdanı geliştirilmesi ile kullanıcı güvenliğinin maksimum düzeyde kalması amaçlanmaktadır. Standart gizlilik maddelerine eklenilen maddeler ile deadalus’a pek çok güvenlik özelliği verilmiştir. Harcamalarda kullanılan şifreler, işlem geçmişi gizliliği ve özelleştirmeler eklenmiştir.

Popüler:  Price Action Nedir?

Cardano ADA Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 1 Ortalama: 4]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir