Blog

Chainlink (LINK) Coin Nedir? LINK Coin Analizi Nasıl Yapılır?

chainlink coin nedir link coin analizi

Chainlink LINK Coin

LINK Coin, özellikle finansal teknoloji üzerine çalışan SmartContract tarafından 2017 yılında çıkartılan bir kripto paradır. Tam ismi ile chainlink akıllı sözleşmelerle sağlanan veri akışlarına sahiptir. Kripto para eğitimi sürecinde işlenen akıllı sözleşmeler, kullanıcıların güvende kalmasına yaramaktadır. Klasik banka hesabı hareketleriyle kıyaslanınca, dış kaynak erişimine izin vermesi ile ön plana çıkmaktadır. API’lerin erişimine izin vermektedir. Blok zinciri ile sözleşmeler beraberinde güvenli bir platform üzerine yer almaktadır. Chainlink düzeninin temelinde LINK token ve LINK ağı yer almaktadır. Özellikle akıllı sözleşmeler üzerinde kullanılabilirlik düzeyi arttırılması amaçlanarak ortaya koyulmuştur. 

LINK Coin Veri akışına sahip olanlar ve farklı API’ye sahip olanlar için ayrıcalık sunulmaktadır. Chainlink belirteçleri ile akıllı sözleşmelerin sunumu sağlanmaktadır. API tabanında yer alan hizmetler doğruca LİNK kripto para karşılığında entegre edilmektedir. İşlem güvenliği ve farklı kişiler tarafından istenmeyen müdahale olayı ortadan kaldırılmaktadır. İşlem güvenliği, borsa eğitimi kapsamında da verilen en önemli konulardan birisidir. 

Chainlink LINK Coin Avantajları

LINK Coin, API tabanlı şirketler için yüksek derecede avantaj sağlamaktadır. Chainlink, Engin Erdebil gibi profesyonel brokerlar tarafından işlem yapılan bir kripto paradır. Gerçek dünya üzerindeki verilere bağlanabilmektedir. Merkezi olmayan bir blok zinciri Oracle platformu olarak bilinmektedir. Eski ismi SmartContract olan coinin özellikle üretim amacının boşluk doldurmak olduğu bilinmekte. Bu boşluk, geleneksel sistemler ile blok zinciri arasındaki sistem olarak tanımlanabilmektedir. SLA üzerinde belirtilen parametrelerden oluşan akıllı sözleşmesi kullanıcıları ve piyasayı güvende tutmaktadır. 

LINK Coin Oracle sistemi ile verilerin doğrulanması ve toparlanması sağlanmaktadır. Bu sayede dışardan müdahaleler önlenmektedir. Ardından veriler blockchain üzerine kaydedilmektedir. Bu veriler akıllı sözleşme sistemine de kaydedilmektedirler. Şu anda bu bilgiler; Ethereum blok zincirinde yer almaktadır. Bu sayede ethereum dAppleri üzerinden bağlantı desteği sunulmaktadır. Beraber çalışabilme imkanı ile projenin daha fazla blok zincirini desteklemesi beklenmekte. Yeni olanakların keşfi için verilerin blok zinciri teknolojisi ile kaydedilmesi sağlanmaktadır. LINK tokenin toplam arz miktarı 1000000000 LINK ile sınırlandırılmış durumdadır. Bu sınır, kripto para piyasasındaki toplam arz miktarını belirtmektedir. Borsalar üzerinden LINK alım satımı yapılabilmektedir.

Popüler:  Binance USD Nedir? BUSD Nedir?

LINK Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)
Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

ENGIN ERDEBIL RESMİ İNSTAGRAM HESABIM
engin erdebil en iyi borsa eğitimcisi

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir