Blog

DAI nedir? DAI Coin Ne işe Yarar?

dai coin nedir? borsa eğitimi

DAI Coin Nedir?

Dai coin; ethereum ağına dahildir. 1 ABD Dolarına bağlı şekilde hareket etmektedir. Sabit coin olarak isimlendirilen coin türleri arasındadır. Değeri merkezi olmayan bir topluluk tarafından düzenlenmektedir. Yönetim topluluğu MakerDAo olarak bilinmektedir. Borsa eğitimi alan kişiler sıklıkla dijital varlıklarını stabil coinler ile korumaktadırlar. Bu amaçla tercih edilen popüler coinler arasında Dai coin de yer almaktadır. Yönetim topluluğunun kuruluşu 2015 yılındadır. Kuran kişi rune Christensen, MakerDAO’nun aynı zamanda CEO’luğunu da yapmaktadır. 2017 yılında işleme açılan DAİ coin pek çok açıdan diğer sabit coinlerden farklıdır. 

Engin Erdebil eşliğinde stabil coinlerin incelenmesi sonucunda Dai coinin en önemli farklılığının tamamen merkeziyetsiz yapıda olması olduğu görülmektedir. Bağımsız bir coindir. Akılıı sözleşmeler üzerinden ve blockchain üzerinde depolanan değişmez programlar tarafından yönetimi gerçekleşmektedir. Ayrıca coin, teminat olarak kripto paraların kullanımına da imkan vermektedir. 

Dai Token Çalışma Şekli ve Sağladığı Avantajlar

Bağımsız bir stabil coin olan Dai ERC-20 tokenlerindendir. Merkezi ve merkezi olmayan borsalar üzeinden alınıp satılması gerçekleştirilebilmektedir. Merkezi olmayan borsalar DEX olarak da bilinmektedir. 400’ün üzerinde Defi platformu Dai’yi de listelemektedir. Uniswap gibi merkezi olmayan borsalarda likidite sağlanmaktadır. Kripto para eğitimi alanlar yatırımlarında stabil coinlere de yer vermektedir. Bu bağlamda tercih edilenler arasında olan dai token, minimum hesap tutarına ihtiyaç duymamaktadır. 

Dai tokende banka hesabı açmak için gerekli olan minimum tutar şart koşulmamaktadır. Bu tokeni kullanmak için minimum varlık gerekmemektedir. Dai token yatırımcılarına alternatif ve dalgalanmalardan etkilenmeyen bir alternatif sunmaktadır. Yatırımlar riske atılmadan dijital varlık olarak korunabilmektedir. Bu sayede piyasa dalgalanmalarından zarar görmeden finansal katılım sağlanabilmektedir. Dai token oldukça düşük seviyede işlem ücretine sahiptir. Hem işlemlerin hızla ilerlemesi hem de düşük işlem ücreti tutarı dai’nin en iyi avantajlarındandır. Pek çok platform üzerinde listelenen stabil coin, piyasada en değerli varlıklar arasında yer almaktadır. Toplam arzında bir üst sınır bulunmamaktadır. Stabil coinlerin piyasadaki ani iniş çıkışlardan etkilenmemesi varlıklarını dijitalde tutmak isteyenler için çok önemlidir. Bu sayede riske girmeden piyasada kalınabilmektedir.

Popüler:  Flow Coin Nedir? FLOW Coin Analizi Nasıl Yapılır?

DAI Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir