Blog

EOS Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

EOS Coin

EOS coin kripto para sektöründe köklü projelerden biri olarak görülmektedir. Özellikle kripto para eğitimi alan kişiler bu konuda hem fikirdirler. Geliştirici topluluğu ile dikkat çeken bir token projesi olarak görülmektedir. EOS coin; EOS platformuna ait native token olarak bilinmektedir. Haziran 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Ağ üzerinde özellikle tokenlerin ödeme sistemi olarak kullanılma özelliği vardır. EOS projesi temelinde iki unsur yer almaktadır. EOS.IO sistemi ve EOS tokeni olarak iki unsur bilinmektedir.

EOS.IO bilgisayar işletim sistemine benzerlik gösteren bir unsurdur. Blok zincir ağında ayrıca yönetim rolü vardır. DApp’lerin ölçeklendirilmesinde block chainden faydalanılmaktadır. Token varlığı olan kişiler bat genişliği isteyen farklı kullanıcılara tokenleri kiralayabilmektedirler. EOS proof of work’e dahil değildir. Madencilik konseptini kullanmamaktadır. Bu yüzden bu sistem yerine farklı bir ödüllendirme sistemi kullanılmaktadır. Blok üretimi yapanlar gereken sayıya ulaştıklarında her bir blok için EOS token yaratımı almaktadırlar. EOS merkezi olmayan uygulamaların ticari olarak desteklenmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca işletmeler tarafından blok zinciri uygulaması oluşturulmasında ana ihtiyaçları karşılamaktadır.

EOS Coin Özellikleri

EOS Coin Engin Erdebil gibi uzmanlar tarafından takip edilen bir projedir. Üreticiler EOS’ta istedikleri sayıları yayınlayabilmektedirler. Yaratılan kripto varlığı sayıları, beklenen ödemelerin medyan değerine bakılarak hesaplanmaktadır. Borsa eğitimi alanların endüstride akılda kalıcı tokenlerden birisi olarak gördüğü bir tokendir. Iş uygulaması gelişimi, dApp gelişimini amaçlamaktadır. Ayrıca bu birimleri barındırma ve çalıştırma amacı ile de kullanılabilmektedir. Blok zinciri temeline bağlıdır. Merkeziyetsiz tokenler arasında yer almaktadır. Desteklediği temel işlemler mevcuttur. Bu sayede kullanıcılar blok zinciri temelinde uygulama meydana getirebilmektedirler. Güvenli erişim olanağı sunmaktadır. Izin ve veri barındırma gibi özellikleri kullanıcılarına sunmaktadır.

Arayüz geliştirmeleri için EOS Coin projesinde bazı özellikler mevcuttur. Kendisini tanımlayabilen arayüz, izin şeması, akıllı veritabanı şemaları vardır. Akıllı veri tabanı şemalarında kendi kendini tanımlayabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcı ve geliştiriciler uygulama oluşturarak koruyabilmektedirler. EOS saklanması; eth wallet, myetherwallet, metamask içermekte olan tüm cüzdanlarda mümkündür. EOS tokeni sahibi olanlar sistemde oy hakkına sahip olmaktadırlar. İleriye dönük olarak EOS’ta büyük potansiyel görülmektedir.

Popüler:  Kriptopara Eğitimi

EOS Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kripto paralar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için burdan borsaegitimi.com.tr fırsatlarına göz atabilir, EE- Whale Hunter algoritması sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir