Blog

Ethereum Classic Nedir? ETC Analizi Nasıl Yapılır?

ethereum classic borsa eğitimi

Ethereum Classic ETC Coin

Ethereum Classic yani kısa ismiyle ETC; dijital para birimleri arasında sıklıkla ismi duyulan bir coindir. Kripto para eğitimi alan kişilerce ismi sık sık aratılmaktadır.  hali hazırda olan cryptocurrency’nin bölünmüş hali olarak ortaya çıkartılmıştır. Blok 1920000’e dek her iki coinin de blok zinciri eş değer şekilde ilerlemektedir. Ethereum üzerinde olan tüm varlıklar ve cüzdanlar; hardforka dek classic blok zincirinde geçerli olmaktadır. Hardfork; mecbur görülen çatallaşma durumunun meydana geldiği bloktur. Aynı durum alım satım işlemleri için de geçerlidir. Çatallaşma durumunun ardından blok zinciri ikiye ayrılmaktadır. Bu noktadan sonra bireysel hareket söz konusu olmaktadır. 

1920000 bloğuna dek Ethereum classic işlenmekte ve sonrasındaki bölümde ethereum (ETH) işlenmektedir. Fakat ETH’nin ETC üzerinde işlenmesi de mümkün olmaktadır. Hardorkun uygulanması ile geçişi gerçekleştirmeyen yatırımcılar yazılım güncellemelerini gerçekleştirmemiş oldular. Uygulamanın dahil olmadığı blockchainler üzerinde madenciliği sürdürdüler. Hardfork da eski sürüm ile yeni sürümün arasında meydana gelen uyumsuzluktan kaynaklı olarak mecburi ayrım gerçekleşmiştir. 

Ethereum Classic’in Ortaya Çıkışı

Ethereum Classic ortaya çıkışında öncelikle DAO saldırısından bahsedilmektedir. DAO, merkezi olmayan ve kendi kendine çalışmalarını gerçekleştiren bir organizasyon olarak tanımlanmaktadır. Evraklara gerek duyulmaksızın merkezi belirli olmayan ve oy sistemi ile çalışan bir karar mekanizmasını temsil etmektedir. DAO ile en başında akıllı sözleşme kullanılarak fonların toparlanması gerçekleştirilmektedir. Sonrasında yatırımcılara tokenler dağıtılmaktadır. Fon toplama süreci bittikten sonra DAO’nun çalışmaları devreye girmektedir. 

Engin Erdebil gibi brokerların sıklıkla hakkında işlem yaptığı bu coinin sahipleri organizasyonlar içerisinde oy kullanma hakkına sahiptirler. Bu da DAO’nun yalnızca topluluk tarafından yönetildiğini göstermektedir. Ethereum ile ethereum classic’in ayrılmasını sağlayan DAO, merkezi olmayan bir uygulama olarak ön plana çıkmıştır. Borsa eğitimi alanlar geliştiricilerini takip ederek DAO kodunda açıklar bulunduğunu öğrenmişlerdir. ICO sahibinin geliştiricilerin açık bulmasını dikkate almayarak 28 gün sonra ether’lerin çekilmeye başlanmasına neden olmuştur. 

Popüler:  Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Ethereum classic; neredeyse bütün ünlü kripto borsalarında listelenmekte olan popüler bir coindir. Sert dalgalanmaların yaşandığı coinde günlük işem hacmi 4 milyar tl miktarının üstünde seyretmektedir.

Ethereum Classic ETC Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

ENGIN ERDEBIL RESMİ İNSTAGRAM HESABIM
engin erdebil en iyi borsa eğitimcisi

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir