Blog

Ethereum Nedir? ETH analizi nasıl yapılır?

ethereum analizi nasıl yapılır borsa eğitimi

Ethereum Nedir?

Ethereum; 2013 yılında nihai akıllı kontrat ve merkeziyetsiz uygulama platformu isimli bir yazı ile ortaya atılmıştır. Buterin tarafından yazılan yazı içeriğinde Ethereum’dan bahsetmekte ve yeterli kaynaklara sahip olunması halinde merkeziyetsiz bilgisayar fikrini anlatmaktadır. 2015 yılında 72 milyon Ethereum ile başlangıç arzı yapılmıştır. 50 milyondan fazla ethereum katılımcı olmak isteyen yatırımcılar tarafından itibari para birimleri ile alınmıştır. Ethereum ayrıca bitcoin ile de satın alınabilmiştir. Böylece ilk coin arzı açık token satışı yapılan bu arz ile yapılmıştır. 

Farklı sektörlerde teknolojik gelişmelerin entegrasyonu sağlanan önemli adımlar günümüzde blochchain vasıtası ile yapılmaktadır. Bu zincire dahil olan Ethereum da işlem hacmi oldukça yüksek olan bir coin varlığı olarak pazarda yer almaktadır. Ethereum üzerinde yapılan işlemler ile ağda yer alan node’lar çalışmaktadır. Anlık olarak sonuçlar kayıt altına alınmaktadır. Bu  işlemlerin tümü EVM ile gerçekleştirilmektedir. EVM; ethereum sanal makinasıdır. Bu makine akıllı kontratların PC tarafından okunabilir talimatlara çevrilmesine yaramaktadır.

Ethereum Sistemi Nasıl İşler?

Ethereum sisteminde dağıtılmış halde bulunan bir sistemde çalışan kodlar bulunmaktadır. Dış parti teknolojik kaynaklar ile üzerinde oynama yapılamamaktadır. Ethereum veritabanına eklenen ve değişiklik imkanı tanımayan kodlar ile programlanmıştır. Veri tabanı herkese açıktır. Bu açıklık sayesinde yatırımcılar kodun denetimini yaptıktan sonra kod ile iletişime geçmeyi tercih edebilmektedirler. Ethereum kripto piyasasında durum makinası olarak tanımlanmaktadır. Durum makinası; anlık görüntü sunması demektir. Yani her zaman bakiyelerin ve kontratların görünümü herkese açık tutulmaktadır. 

Ethereum kripto varlığının kripto para borsaları üzerinden alınması ve satılması mümkündür. Hem gerçek para birimlerinin borsaya aktarımı ile hem de başka coin varlıklarının değiştirilmesi ile ethereum sahibi olunabilmektedir. Ayrıca ethereum sahibi olmanın bir diğer yolu da madencilik yapmaktır. Madenciliği oldukça fazla kişi tarafından sürdürülmektedir. Madencilik yapan kişiler, blockchain güvenliği ve güncellemesi kapsamında ethereum kazanmaktadırlar. 

Popüler:  NEAR Coin Nedir? NEAR Coin Analizi Nasıl Yapılır?

Blockchain mantığı ile meydana getirilen Ethereum kendisine has bir yazılım dili ile oluşturulmuştur. Merkezi olmayan yazılım protokolleri gelişimine olanak sağlamaktadır. Ana işletim sistemi ile akıllı kontrat üretimi mümkündür. Pek çok şirket ve girişimci özellikle ethereum ile kendi para birimlerini yaratmıştır.

Ethereum Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir