Blog

FTX Token Nedir? FTX Coin Analizi Nasıl Yapılır?

ftx coin nedir kriptopara borsa eğitimi

FTX Token

Kripto para eğitimi alanların yakından takip ettiği FTX borsasının çıkarttığı token FTX Token FTT olarak listelenmektedir. Geniş işlem hacmi sayesinde özellikle en büyük borsalar arasında yer almaktadır. Kendi bulunduğu gruğ içerisinde piyasa canlılığının sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Teşvik amacaı ile 2019 yılında işleme aaçılmıştır. FTT’nin oluşturucusu olan FTX borsası vadeli kripto işlemleri konusundaki sorunların çözüme ulaştırılması amacı ile kripto parayı çıkartmışlardır. Son yılların önde gelen traderları borsanın kurulumunda aktif rol almıştır. Engin Erdebil de FTX borsasını yakından takip eden traderlar arasında bulunmaktadır.

FTX Token varlığı dünya genelinde vadeli işlem seçeneği sunmaktadır. Ayrıca kaldıraçlı token işlemleri ve tezgah üstü piyasa konularında seçeneklere sahiptir. Kurumsal çözümlere odaklanılan bir türevsel borsa olarak sunulmaktadır. Pek çok farklı alan içerisinde FTX’in avantajları mevcuttur. Hizmet tokeni olarak sınıflandırılan grupta yer almaktadır. 

FTX Token Özellikleri

Borsa eğitimi alanların bildiği üzere FTX token bir hizmet tokenidir. Hizmet tokeni utility token olarak da adlandırılmaktadır. FTX token madenciliği yapılamamaktadır. Madencilik yapılarak kazımı mümkün olmadığı için yalnızca takas ya da satın alma mümkündür. Ethereum ağında ERC-20 tokenlerden birisidir. Borsalar üzerinden alımı yapılabilmektedir. Özellikle farklı bir alım şekli yoktur. Toplam arzı 333688070’tir. Piyasadaki FTT coinler borsanın kendi yaptığı etkinlikler çerçevesinde değişkenlik gösterebilmektedir. FTT coinin borsasının açıklamalarına göre; vadeli olarak yatırılan işlem ücretlerinin bir bölümü gibi miktarlar FTX tokene dönüştürülmektedir. Dönüşüm sonrasında kalıcı olarak satın alınarak dolaşımdan kaldırılmaktadır. 

Kullanıcılarına hem kampanya hem de etkinlikler ile olumlu katkılar sunan bir borsadır FTX borsası. Komisyon indirimlerinden faydalanmak için elde tokenin olması yeterli olmaktadır. Ayrıca programlara bilet hakkı gibi kampanyalar da düzenlenmektedir. Stake yapan coin sahiplerinin de ayrıcalıkları vardır. Bu ayrıcalıkların başında ETH çekimi gelmektedir. Ücretsiz bir şekilde gün içerisinde 1000 taneye dek ERC-20 çekimi yapılabilmektedir. Stake edilen oranla doğru orantılı olarak ayrıcalık düzeyi de değişmektedir. FTX tokenin pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. TL ile FTT satın almak oldukça kolay bir işlemdir. Kısa süre içerisinde uygun borsa üzerinden hesap açılarak FTT satın alınabilmektedir.

Popüler:  XRP Ripple nedir?

FTX Token Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)
Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!
Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir