Blog

Litecoin LTC Nedir? Litecoin Analizi Nasıl Yapılır?

litecoin nedir kriptopara eğitimi

Litecoin (LTC)

Litecoin 2011 senesinde eski bir google çalışanı tarafından geliştirilen bir kripto para birimidir. Charlie Lee isimli eski google çalışanı, bitcoin ile aynı çalışma prensibine sahip olan bu varlığı geliştirmiştir. Temel prensibin dışında bitcoinden özellikle farklılık göstermektedir. Litecoin, BTC’de var olan bazı problemlerin giderilmesi amaçlanarak ortaya koyulmuştur. Ortaya çıkartılma amacı olan problem giderilmesini sağlamıştır. Litecoinin herhangi bir merkeze bağlığı yoktur. Açık kodlu olarak tasarlanan bir blok zincirinde işleme açılmıştır. 

Litecoin ortaya çıktığı ilk anlardan itibaren yüksek bir başarı sağlamıştır. Engin Erdebil gibi brokerlara göre kripto paralar arasında özel bir yer edinmiştir. Yerini halen hem daha korumakta hem de göze çarpmaktadır. Litecoin ilk alt coin olarak bilinmektedir. 1 milyar dolar üzerinde bir değere sahiptir. Yüksek değeri ve ilk alt coin olması nedeniyle işlem hacmi de oldukça yüksektir. Güvenilir coinler arasında olduğu varsayılmaktadır. Daha yüksek oranda bir depolama imkanı vermektedir. Düşük maliyetler ile transferi sağlanmaktadır. Kripto para eğitimi alanlar tarafından incelenen coinler arasındadır. 

Litecoinin Farkı ve Avantajları 

Litecoin; BTC vb. Kriptolar ile aynı taban sisteminde yer almaktadır. Fakat litecoin tabansal benzerliğe karşılık bazı avantajlara sahiptir. Borsa eğitimi alanlar tarafından incelendiğinde bu farklılıkları kolayca görülmektedir. Açık kaynağa sahip olarak tasarlanan sistem yazılımı ile farklı bir algoritma temelindedir. Kendisine özel algoritması sayesinde mining avantajlarına sahip olmaktadır. Hem daha kolay hem de daha pratik madencilik yapılabilmektedir. Litecoin madenciliği için yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. En alt seviyede tutulan sistemsel gereksinimler sayesinde onay süreci oldukça kısalmıştır. Kısa süreler içerisinde hızlı işlemler yapma olanağı mevcuttur.

Litecoin üzerinde madencilik yapmak için ASIC cihazlarına gerek duyulmaktadır. Kişisel bilgisayar ekran kartları da litecoin madenciliğine elverişlidir. Ancak bunun tercih edilmesi durumunda kar oranları azalmaktadır.BTC bloklarının oluşma süreleri 10 dakika civarında sayılırsa LTC’nin olşma hızı 2.5 dakika olarak görülebilmektedir. Aradaki bu büyük süre farkı işlem hızına etki etmektedir. Bu hız sayesinde LTC üzerinde işlem yapmak oldukça kısa sürelerde gerçekleştirilebilmektedir. Algoritma sayesinde kişisel bilgisayarlardan madencilik yapılabilmektedir.

Popüler:  Solana Nedir? Solana Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Litecoin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)
Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!
Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir