Blog

Matic Coin Nedir? MATIC Coin Analizi Nasıl Yapılır?

matic coin nedir

MATIC Coin & Analiz Etmeyi Öğrenin!

Polygon; MATIC olarak borsada yer alan kripto paralardan birisidir. 2022 yılı başında sağlam bir çıkış eşliğinde popüler olmuştur. Polygon ile alakalı yatırımcılar sıklıkla değerlendirme yapmaktadır. Analistlerin sürekli olarak radarında yer alan Polygon; borsa eğitimi alanların yeniliklerinden ve çözümlerinden faydalandığı bir ivme yakalamıştır. Polygon yatırımı yapmak isteyenler Engin Erdebil tarafından yapılan değerlendirmeleri incelemektedirler. Yatırım yapmak isteyenlerin doğru bir strateji ile doğru hamleler yapılması için kriptopara eğitimi önem kazanmıştır. 

Polygon ağına ait yerel bir token olan MATIC, ethereum zinciri üzerinde tanımlanmış bir dijital varlıktır. ERC-20 standardına uygun bir token olarak işlem hacmi yüksek olan tokenler arasında yer almaktadır. Özellikle işlevsel yanları ile ön plana çıkmaktadır. Protokol varlığı ile güvenilir bir dijital varlık olarak değerlendirilmektedir. Proje başlangıcında ölçeklendirme sorununa çözüm getirmek ana etken olarak belirlenmiştir. Geliştiricileri tarafından güvenilirliği sağlanmıştır. Ethereum ağı içerisinde hem ölçeklenebilir hem de altyapısı geliştirilebilir bir formda tasarlanmıştır.

Polygon Matic Nasıl Ortaya Çıktı?

Polygon, eski adı ile Matic Network 2017’de işleme açılan bir kripto paradır. Jaynti Kanani ve Sandeep Nailwal’in Anurag Arjun ile ortaklığı sonucunda ortaya çıkartılan bir projedir. Wallet connect protokolü ile Dagger motorunda olan Plasma MVP’nin entegrasyonu sağlanmıştır. Polygon ağı üzerinde ödemelerin pratik şekilde gerçekleştirilebilmesi, ticaret olanağının sunulması ve token varlığına yatırım yapılması mümkün olmaktadır. İşlem ücretleri MATIC birimi olarak alınabilmektedir. Özellikle piyasada pek çok yatırımcı bu tokene yatırım yapmaktadır.

Ethereum ağında görülen sorunlar Polygon ile aşılmıştır. Dünyada en çok tercih edilen blok zincirlerinden birisi olarak görülmektedir. Uzun bir süre daha popüleritesini koruması yönünde görüşler yaygındır. Etkin kullanımının ve tercih edilmesinin nedeni akıllı sözleşmeleri olarak görülmektedir. Pos ya da Proof if Stake çerçevelerinde akıllı sözleşmelere yer verilmektedir. Kurulduğu sistemde müşteri, paydaş ve geliştiricilerden oluşan bir üye ağı mevcuttur. Ethereum tabanında merkezi bulunmayan uygulamalar ile çalışılabilmesi için istemcileri kullanılabilme olanağı sunulmaktadır. Özellikle yüksek hızlı işlem kabiliyetinin yanında düşük komisyon ücretleri de sunmaktadır. ETH ağı içerisinde ikinci katman ve blockchain ağlarında çalışmaktadır. Yatırımcıları genellikle mutlu etmektedir. Polygon’un üzerinde çalışılan ilk uygulaması ölçeklenebilirlik olmuştur.

Popüler:  Ethereum Nedir? ETH analizi nasıl yapılır?

MATIC Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir