Blog

Parabolik Sar Nedir?

parabolic sar nedir parabolic sar nasıl kullanılır kriptopara borsa eğitimi

Sizde Parabolic SAR nedir? öğrenmeye başlamak için Engin ERDEBIL tarafından hazırlanan ücretsiz borsa eğitimi içeriklerini okuyabilirsiniz.

Parabolic SAR göstergesi nedir?

Parabolik SAR göstergesi, trendin tersine çevrilmesi veya bir piyasa trendinin devam etmesi potansiyelini gösteren grafiksel bir göstergedir. Bir “tersine dönüş” veya piyasanın tersine çevrilmesi, basitçe, bir boğa piyasasının düşüşe ve bir ayı piyasasının yükselişe geçtiği anlamına gelir. Öte yandan, “devam”, piyasanın mevcut momentumunu veya eğilimini sürdüreceği anlamına gelir. Parabolik SAR göstergesi ile tüccarlar grafik üzerinde “güvenli” noktalar bulabilir ve noktaları giriş ve çıkış olarak tanımlayabilir.

Parabolik Sar İndikatörü Nasıl Kullanılır?

parabolik sar indikatörü nasıl kullanılır? ücretsiz borsa eğitim arşivi

Grafikteki görsel parabolic sar indikatörü Buy verdiği noktalar sonrası başarısı görünmektedir.

Başlangıçta, Parabolik SAR göstergesi üç özel işlev için oluşturulmuştur. Bu işlevler şunları içerir: mevcut piyasa eğilimlerini gösterme, geri dönüşlerin sinyallerini verme ve geri dönüş anında mümkün olan en iyi giriş ve çıkış noktalarını belirleme. Grafikte belirtilen bu faktörlerle, kısa ve uzun işlemler yapmak çok daha kolay olabilir. Bu gösterge günlük aralıkta harika çalışırken, saat ve dakika aralığı gibi daha küçük aralıklarda da çalışır.

Maksimum ve minimum AF belirlendikten sonra, parabolik SAR çizgisi haritada noktalarla  işaretlenecektir. “Parabolik çizgi”, piyasanın yükseliş trendinde mi yoksa düşüş trendinde mi olduğunu gösterecektir. Aşağıdaki resim, TSLA trendinin değişimini ve trend her değiştiğinde mumun üstünde veya altında hareket eden noktaları göstermektedir. Parabolik SAR göstergesi mumun üzerinde olduğunda, piyasa daha aşağı hareket edecektir. Öte yandan, Parabolik SAR göstergesi mumun altındaysa piyasa yükselir.

TSLA için bu özel durum, göstergenin gelişmekte olan pazarlar için ne kadar etkili olduğunu göstermektedir. Ayrıca, bu özel örnekte, yalnızca Parabolik SAR göstergesinin izlenmesi olumlu sonuçlar verebilirdi. PSAR, Parabolik SAR anlamına gelirken AF, Hızlanma Faktörü ve EP, Aşırı Fiyat anlamına gelir. İvmeölçer, grafikteki noktalar arasındaki mesafeyi belirleyen ve tüccar tarafından ticaret tarzına bağlı olarak değiştirilebilen bir değişkendir.

Popüler:  Ichimoku Nedir? Ichimoku İndikatörüne Dair Temel Bilgiler

Genel Gider Fiyatı ise cari işlemde fiyatın ulaştığı en yüksek değer veya tutardır. Bu değişkenler için kullanılan standart veya ortak değerler AF için 02 ve EP için 2’dir. Neyse ki, bir kullanıcının, bir grafikte Parabolik SAR noktalarını çizmek için tüm bu matematiği yapması gerekmez. Parabolik SAR aracı gibi bir dizi faydalı araçla donatılmıştır. Bu araca erişmek için sayfanın sol üst köşesindeki ayarlar sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Geçmiş performans gelecekteki sonuçların bir göstergesi değildir. Alım satım geçmişi 5 yıldan daha kısa bir süredir sunulmaktadır ve bir yatırım kararı vermek için yeterli olmayabilir. Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yetkilendirilmiş ve düzenlenmiştir. Bazı AB ülkelerinde ve Birleşik Krallık’ta kripto varlıklarına yatırım yapmak düzenlemeye tabi değildir. Tüketici koruması yok. Sermayeniz tehlikede.

En iyi Teknik Analiz Eğitimi sayesinde zamanı verimli kullanarak sizde bu işte uzmanlaşabilir kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Seviyenizi ilerletmek için,  Engin ERDEBIL’ den Birebir Mentorluk ve Sertifikalı Borsa & Teknik Analiz Eğitimi programlarına katılım talep edebilirsiniz. Ayrıca E-devlet onaylı Finans ve Borsa Hizmetleri Elemanı sertifikasına sahip olabilirsiniz.

sertifikalı borsa eğitimi

Ayrıca Kriptoparalarda EE-RSI Scalper Sinyal Sistemi + İndikatör Seti sayesinde düzenli gelir elde edebilirsiniz. Günlük al & sat (Daily Trading) yapmanıza olanak tanıyan bir sistemdir. Trader Eğitimi kapsamında sunulmaktadır.

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir