Blog

Price Action Nedir?

price action nedir

Sabır-disiplin-sistem-kazanç döngüleri ile eğitimlerini planlayan ve işlemlerde başarı elde edilmesini sağlayan Engin Erdebil price action eğitimi ile henüz konuda başlangıç düzeyinde bile olmayan kişilerin dahi hakim olmasını sağlayan bir eğitim modülü sunmaktadır.

price action borsa eğitimi

price action borsa eğitimi

Price Action Eğitimi Nedir?

Price action stratejisi genel anlamda şu şekilde özetlenebilmektedir: herhangi bir menkul kıymet değerinde zaman içerisinde oluşan değişiklik price action stratejisi kapsamındadır. Değerlerin zamanla gösterdikleri hareketlere bağlı olarak alınan konum olarak da ifade edilen price action kısa bir tabir ile fiyat hareketidir.

Menkul kıymetin değerindeki dalgalanmaların dikkate alınması ile uygulamaya koyulan alış ve satış stratejileri price action stratejilerini oluşturmaktadır. Piyasada tahminlere dayalı strateji olarak ismi geçse de bir stratejinin bilgi olmadan ve yeterli değerlendirmeler yapılamadan ortaya koyulması imkansızdır. Bu noktada kazanç sağlayabilmek ve yanlış yönelimlere girmemek adına price action eğitimi alınması elzem hale gelmektedir.

Fiyat hareketi olarak tabir edilen price action tahminin bilim ile birleştirilmiş halidir. Mum grafikleri vasıtası ile kullanılan stratejik sistem bir teknik analiz yöntemi olarak değerlendirilmektedir. Fiyat yorumlaması yapılırken göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Meydana gelen fiyat dalgalanmalarında net bir görüş açısına sahip olarak hamlelerin görülmesini sağlayan stratejinin temelinde fiyatların anlamlandırılabilmesi yatmaktadır. Engin Erdebil eşliğinde alınan price action eğitimi sonrasında bir önceki kapanış yani mum değerlendirilerek bir sonraki açılış yani mum tahmini yapılabilmektedir.

Price Action Eğitimi (Arz ve Talep)

Price Action Eğitimi

price action borsa eğitimi

borsa eğitimi

Sermaye piyasası ve borsa alanında yüksek lisans eğitimi alan ve 10 yıldan fazla süredir aktif ve profesyonel olarak borsa, piyasa analizleri, finans işlemleri, grafik yorumlanması gibi konularda çalışan Engin Erdebil; price action eğitimi ile katılımcılarının bu alanda yetkin ve bilgili kişiler olmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Popüler:  XRP Ripple nedir?

Borsa analizlerinde verdiği eğitimleri ile gerçek kazanç ve bilimsel temelli işlemlerin kavranmasını sağlayan eğitimci; mentorluk programlarına katılarak sertifikasyon kabulleri almış eğitimli ve deneyimli bir eğitmen olarak kişilerin borsa faaliyetlerinde mantıklı hareketler yapacak bilgi düzeyine erişmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda teorik bilgilerin pratikte örneklendirilmesini sağlayan çalışmaları ile eğitimlerin maksimum fayda düzeyinde tamamlanmalarını önemseyen eğitim modülleri ile hizmet vermektedir.

Price Action Stratejisi Nasıl Öğrenilebilir?

price action eğitimi
Menkul kıymetlerde; PA-FH içerisinde destek, direnç, kırılımlar ve grafiklerden oluşan sistemde fiyatların dalgalı hareketleri ile zaman ekseninde fiyat hareketlerinin tahmini ile pozisyon alınabilmesi; price action eğitimi alınmasında temel amaç olarak değerlendirilebilir. Price action stratejisi emtia, hisse senedi, Forex piyasası, kripto varlıklar vb. tüm piyasalarda yapılan teknik analizler için kullanılabilmektedir.

Price action konusunda uzmanlık sağlamak isteyen yatırımcılar; pozisyona sahip oldukları piyasada yer almakta olan oluşum, eğilim ve kalıp değerleri için döngüsel fiyat hareketlerini zamansal periyotlar dahilinde değerlendirebilmek adına trend ve grafik analizleri konusunda bilgili olmak zorundadırlar. Tüm bu bilgilerin alınmasını sağlayan Engin Erdebil Price Action Eğitimi ile teknik analizin özüne inilebilmektedir. Teknik analizin özünde yatan değer fiyat hareketinin yani price action’un ta kendisi olarak tanımlanabilir. Price action hamleleri için; formasyonlar, kırılımlar, mumlar, fiyat boşlukları, trend kırılımı, destek ve direnç seviyeleri ile kırılımları fiyat hareketi dahilinde takip edilmelidir.

Engin Erdebil ile Price Action Eğitimi Faydaları Nelerdir?

price action eğitimi
Borsa konusunda engin tecrübe, deneyim ve bilgileri ile price action eğitimi sağlayan Engin Erdebil dersler ile katılımcılara teknik analiz konusunda büyük farkındalıklar kazandırarak işlemlerin tümünün bilimsel temellere dayalı ve doğru hamleler eşliğinde yürütülmesini sağlamaktadır. Eğitim dahilinde gündelik olarak uygulanabilecek Price Action temel bilgilerine ve gerek duyulan tekniklere bilimsel yaklaşım ile bakabilme durumu verilmektedir. Kırılımların tespitleri ve uygulanmalarının anlatılması, örneklendirilmesi eşliğinde başlayan eğitimde sıfırdan ileri düzeye dek bilgi sahibi olunması amaçlanmaktadır.

Popüler:  Bollinger Bantları Nedir?

Price actionda temel bilgilerden sayılan alt ve üst zaman dilimi konseptleri konusunda katılımcılara bilgi verilerek trend alış ve satışta kazanmanın nasıl mümkün olduğu anlatılmaktadır. Bölge tespitinin doğru yerde tutması özelliği temel alınarak alış ya da satış kararı verilmesinde destek sağlanmaktadır. Fake hareketlerin bölge analizleri ve ayırt edilmelerinin de anlaşılması sonrasında eğitim kapsamında örneklendirmeler ile katılımcıların pratikte de işlem yapabilmeleri garantilenmektedir.

Price action stratejisinin uygulanmasında temel eğitimden başlanarak profesyonel işlem değerlendirebilme yeteneğine kavuşturulana dek ilerleyen düzeyde eğitim Engin Erdebil tarafından sağlanmaktadır. Eğitim sonrasında da katılımcılara destek olmayı sürdürmekte ve bir ekipolarak sürekli herkesin birbirine bilgi ve deneyim konularında destek olmalarını sağlamaktadır. Bu sayede güncel bilgiler ile başarılı bir yatırımcı olunması desteklenmektedir.

Kripto para alım satımı yaparken işin detayı, tekniği denilebilecek bilgileri öğrenmeniz artık çok kolay. Bütün destek direnç noktalarını, kanal oluşumu ve daha birçok bilgiyi hemen öğrenmek bu işten istikrarlı kazanç elde etmek için Whatsapp Üzerinden taleplerinizi iletebilirsiniz!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir