Blog

Shiba Inu Coin nedir?

shiba SHIB nedir borsa eğitimi

Shiba Inu

Shiba ınu SHIB olarak kısaltılan bir meme tokendir. Dogecoin meme’ine dayanmaktadır. Kripto para evreninde dogecoin katili olarak ismi duyurulmuştur. Shıba Inu köpeğini içeren bir alt coin olarak kripto para eğitimi alanlar tarafından değerlendirilen bir coindir. Teknik incelenmesi topluluklar tarafından yürütülmektedir. Ryoshi isimli anonim kişi tarafından kurulmuştur. 2020’de piyasaya girmiştir. Doge’dan tam olarak 7 yıl sonra piyasaya sürülen coinin dogecoin katili olarak tanımlanmasının yanı sıra SHIB army olarak tanınan bir destekçi grubu da bulunmaktadır. 

Shiba ınu projesinin shib, leash ve bone adlarında 3 ayrı tokeni  bulunmaktadır. Doge coin’e rakip olarak tasarlanan dijital varlık ethereum blockchain ile entegre edilmiştir. Ayrıca NFT ve metaverse alanında projeler geliştiren güçlü bir ekibe sahiptir. Borsa eğitimi gibi alanlara ilgi duyanların dikkatini çeken bir kripto varlıktır. Akıllı sözleşmeler ile yürütülen merkezi olamayan bir borsaya sahiptir. 

Shiba Inu Ne İçin Kullanılmaktadır?

Shiba ınu neler sunuyor başlığı altında Engin Erdebil yatırımcılara yol göstermektedir. Yalnızca bir kripto varlık olarak ortaya atılsa da zamanla farklı alanlarda da kullanım imkanı sağlanmıştır. Meme coin için; eşler arası ödeme aracı olması büyük bir avantaj olarak değerlendirilmektedir. Bunun anlamı P2P olarak bilinen dijital ödeme araçları içerisinde yer almasıdır. Kripto para ile ödeme kabul eden işletmeler için geçerli bir para birimi olarak kabul edilmektedir. 2022 yılının ilk günlerinden beri sayısı 600’ü geçen işletmelerce Shib coin kabul edilmiştir. Yatırımcılara, borsa üyeliği şartı koşulmaksınız ticaret olanağı veren dağınık yapılı borsada yer alan bir coindir. Bu borsa DEx’ler olarak bilinmektedir. 

Ethereum zincirine bağlı olarak inşası gerçekleşen coin sadece ERC-20 tokenlerinin ticaretine olanak vermektedir. Shib yatırımına sahip olan yatırımcılar kripto paralarını belirli süreli vadeler ile stake edebilmektedirler. Stake sonucunda vade süresinin bitmesinin ardından ek kripto para sahibi olunabilmektedir. Shibaswap tarafından bir NFT pazarı da sunulmaktadır. Nft pazarında yer alan shiba’ya ait tokenler; shiboshiler adı altında sergilenmektedir. Shiba ınu köpek görselinin piksel tarzında karikatürlerinden oluşmaktadır. Ayrıca shiba köpeği ile bir metaverse oyunu da planlanmaktadır.

Popüler:  Parabolik Sar Nedir?

SHIB Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir