Blog

Solana Nedir? Solana Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

solana nedir? borsa eğitimi, solana nasıl analiz edilir?

Solana (SOL)

Solana yani kısaca SOL yüksek performanslı Solana ağına ait yerel kripto varlığıdır. Solana ağı yüksek performans özellikleri ve iyi düzeyde olan işlevselliği ile bilinmektedir. POS konsensüsü uyarlaması ile Proof of Stake’e uygun çalışma göstermektedir. Blockhain projesi olarak hayata geçirilmiştir. Oldukça fazla tercih edilen bir kriptografik saate göre işleme girme özelliğine sahiptir. Bağlı bulunduğu Solana ağı dördüncü nesil bir blok zinciridir. Diğer coinler ile takas edilebilen, ödeme yapılabilen ve satın alınabilen bir coin çeşididir. Işlem hızı oldukça yüksek olduğu için yatırımcıları memnu eden ve hızlı işlemlere imkan veren bir yapıya sahiptir. 

SOL fikrinin ortaya çıkışı 2017 yılı olarak bilinmektedir. Mart 2020’’de ise solana (SOL) adı altında piyasaya sürülmüştür. Coinin merkezi vardır. Ortaya çıkartıldığı şirket olan Solana Foundation; İsviçre Cenevre’dedir. Ağın özellikle komisyon oranları çok düşüktür. Bu hem az maliyeti hem de yüksek hızı sayesinde en iyi performans gösteren coinler arasında ismi geçmektedir. 2021 yılında en iyi performans gösteren coin olarak altcoinler arasında yerini sabitlemiştir. Ortaya atılma amacı ölçeklenebilirlik problemini çözmektir. Ethereum’da yaşanılan bu sorun kaynaklı yüksek masraflara engel olunması istenilmektedir. 4 farklı nesilde oluşturulan blok zincirleri ile ağda inşa gerçekleştirilmiştir. 

Solana (SOL) Kripto Parasının Diğerlerine Göre Avantajları Var mıdır?

Solana hızlı işlem kabiliyeti ve düşük masrafı ile çoğu altcoinden avantajlıdır. Ayrıca merkezinin biliniyor olması da insanların coine karşı güven duymasına yardımcı olmaktadır. Üst düzeyde güvenilir görülmektedir. Ağında yer alan üst düzey güvenlik protokolünün yanı sıra kullanıcı oyları beraberinde işlem gerçekleştiren nod bulunmaktadır. Güvenlik SOL’da en önemli kriterlerden birisidir. 

Solana yatırımcıları staking yapabilmektedirler. Staking sayesinde yatırımcılar varlıklarını bağladıkları Solana ağından faydalanabilmektedirler. Bu işlemler ile pasif gelir olarak adlandırılan yüksek miktarda gelir elde edilebilmektedir. Ayrıca yüksek hız prensibi ile işlemler yürütülmektedir. Saniyeler içerisinde alım satımlar yapılabilmektedir. Diğer ağlarda sıklıkla görülen hız sorunları SOL ağında yok edilmiştir. Piyasa değeri oldukça yüksektir. Işlem hacminin büyüklüğü de güvenilirliğini desteklemektedir. Pek çok borsada SOL listelenmektedir. Neredeyse bütün bilinen borsalarda yer almaktadır.

Popüler:  Tezos XTZ Coin Nedir? XTZ Analizi Nasıl Yapılır?

Solana SOL Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Solana SOL Coin Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Her coinin mevcut durumda kendine özgü bir fiyat alanı bulunmaktadır. Bu piyasada cine özgü alım satım ticaretlerinizde başarılı olmak istiyorsanız Price Action analiz yöntemlerine odaklanmalısınız.

Price Action Nedir? Price Action Analiz Yöntemi Nasıl Uygulanır?


Price action, fiyat aksiyonu ve fiyat hareketi olarak tanımlanmaktadır. İlk anılan şekliyle Price Discounts Everything olarak ta isim bulmuştur. Stratejinin temeline indiğinizde fiyatları anlamak, bir önceki talep bölgeleri nezdinde fiyatın yeniden ucuz ve pahalı seviyelerini görmek için kullanılmaktadır.

Price action analiz yöntemi dünyada kriptopara ve hisse senedi ticareti yapan kişilerce kullanılan en başarılı sonuçları ortaya koyan analiz yöntemidir.

Günlük kriptopara ve hisse senedi ticareti yaparak istikrarlı kazanç elde etmek için kullanılan en başarılı yöntemdir.

İnternetten para kazanmak, lokasyondan bağımsız çalışmak, kendi işinizin patronu olmak veya finansal özgürlüğü elde etmek gibi hedefleriniz varsa Kriptopara Eğitimi sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak price action ve teknik analiz konusunda uzmanlaşarak istikrarlı kazanç elde etmek istiyorsanız Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz.

 

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir