Blog

Stellar XLM Coin Nedir? XLM Coin Analizi Nasıl Yapılır?

XLM coin nedir, xlm coin analiz

Stellar XLM Coin

Stellar XLM Coin 2014 senesinde işleme açılmış bir kripto para birimidir. Engin Erdebil, XLM yorumlamalarında bulunmaktadır. Stellar projesi çoğu broker tarafından dikkat çeken bir coindir. Piyasada işleme açılması 1 yıl sonra gerçekleşmiştir ve XLM olarak listelenmiştir. Ortaya çıkarılma amacı uluslararası varlık transferlerine alternatif olmasıdır. Stellar projesini tasarlayan isimler Joyce Kim ve Jed Mcjaleb’tir. Açık kaynak kodlarına sahip şekilde tasarlanmış bir ödeme sistemi olarak ortaya çıkarılmıştır. Dağıtık defter teknolojisi kullanıyor şeklinde de yorumlanabilmektedir. 

Kripto para eğitimi süreçlerinde belirtildiği gibi Stellar; uluslararası transfer süreçlerinde kullanılabilmektedir. XLM’İn tercih edilmesi daha az sürede daha fazla işlem yapılmasına olanak vermektedir. Varlık transfer hızı oldukça yüksektir. Aynı zamanda düşük ücretleri sayesinde işlem yapanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı ve ucuz varlık transferi anlayışı doğrultusunda planlanan bir sürecin ürünüdür. 

Stellar XLM Coin Projesinin Ayrıntıları ve XLM Coin

Projenin ana hedefi, borsa eğitimi alan ve işlem yapan kişilerin yaşadığı sorunları çözmektir. Bu sorunların temelinde varlık transferlerinde alınan yüksek komisyon ücretleri yer almaktadır. 2014 yılında proje yürütülmeye başlanmıştır. Tam bir yıl sonra ise sorunun çözümünü sağlayan XLM coin listelenmiştir. Blok zincire dahil olan güvenilir bir coindir. 0.00001 civarında düşük işlem ücreti olması XLM’i çok avantajlı hale getirmektedir. Ayrıca BTC gibi popüler coinlerin aksine hızlı işlem yapılabilmesi ani alım satım işlemlerinde kolaylık sunmaktadır. Özellikle farklı uluslar arasında transfer süreçlerinde yaşanan işlemin geç işlenmesi sorunu yaşanmamaktadır. Bütün dünyayı kapsayan bir genişlikte 7/24 prensibi ile transferlere imkan verilmektedir. 

Stellar XLM coinde konsensüs algoritması kullanımı tercih edilmiştir. 4 ana grup özellik ön plana çıkarılmaktadır: 

  • Merkezi olmaması, 
  • Gecikme süresinin minimize edilmiş olması,
  • Esnek güven ağı 
  • Asimptotik güvenlikten oluşur.
Popüler:  Matic Coin Nedir? MATIC Coin Analizi Nasıl Yapılır?

Ortaya ilk çıkartıldığında XLM işlem arzı 100.000.000.000 adet ile sınırlıydı. 2019 senesinde yeni bir açıklama yapılmıştır. Toplam arzın yarısından fazlası yakılarak dolaşımdan kalıcı bir şekilde kaldırılmıştır. Toplam arz açıklama sonrasında 50 milyar ile sınırlandırılmıştır. Madenciliği yapılamamaktadır. XLM mining mümkün olmadığı için tek elde edilme şekli takas ya da satın almadır. Blok zinciri ve coinin faaliyetinden beri enflasyon oranı yıllık 1 olarak tespit edilmiştir.

XLM Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)
Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi sayesinde kriptopara ticaretinde uzmanlaşabilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!
engin erdebil en iyi borsa eğitimcisi
ENGİN ERDEBIL RESMİ İNSTAGRAM HESABIM
Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir