Blog

Terra Classic, LUNA Coin Nedir? LUNA Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

terra luna coin nedir luna coin fiyat tahmini 2025

Terra Classic

lıuna coin fiyat tahmini luna terra analizi

Engin Erdebil ve diğer yatırımcılar tarafından takipte olan stable coinler arasında Terra Classic LUNC da yer almakta. Itibari para birimlerine endekslenmiş şekilde çalışmaktadır. Bu stabil paranın oluşumunu destekleyen ve sağlayan sistem de Terra Classic blok zinciridir. Blok zinciri 2018’de Do Kwon Dainel Shim iş birliği ile oluşturulmuştur. Şirket ismi Terraform Labs. Ağda yerleşik konumda olan kripto para varlığı da LUNC olmaktadır. 

Paydaşlarının hem kontrol ettiği hem de açık kaynak yapısına sahip olan bir kripto para ağıdır. Internet için kullanıma açıklık prensibi ile geliştirilmiştir. Kullanıcıların itibari paralara eş değer değerde stabil coin oluşturmasını sağlamaktadır sistem. Bu blockchain üzerinde akıllı sözleşmeler sayesinde; dolar, euro vb. İtibari paralara endeks edilmiş kripto paraların oluşturulması sağlanmaktadır. Terra ağında bulunan stabil paralar özellikle LUNC ile takas edilebilir düzeydedir. LUNC ile blok zincir üzerinde oluşturulan stabil kriptoların fiyatları dengelenmektedir. Platform yönetimi için kripto sahibi olunarak söz sahibi olma yetkisi kazanılmaktadır. 

Terra Classic Özellikleri Nelerdir?

Kripto para eğitimi alan kişilerin dikkatini çeken coin türlerinden birisi stabil coinlerdir. Stabil coinler içinde mutabakat protokolü ile güvende hissettiren bir coin de terra classic LUNC olmaktadır. LUNC kullanımı ile ağ içerisinde işlem ücreti ödemesi gibi işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca DPos sayesinde gelirden pay alımı da sağlamak mümkün kılınmıştır. Talebe göre arzında arttırma ya da azaltma yapılarak dengelenmesi sağlanmaktadır. Proof of stake protokolü de terra classic blokchaininde mevcuttur. Ağ bloklarının onaylanması için sahip olunan LUNC’lar kilitlenebilmektedir. Ağ güvenliği sonrasında da taraf LUNC ile ödüllendirilmektedir. Blok doğrulama ve ağ güvenliği işlemleri ile LUNC kazanımı sağlanmaktadır. 

Farklı bir LUNC elde etme yolu da delege etmektir. Bu yöntemle temsil etme hakkı sayesinde LUNC elde edilmektedir. Delegated proof of stake ile çalışan LUNC; doğrulayıcılara temsil hakkı vermektedir. Doğrulayan şahıs da komisyon üzerinden doğrulama işlemini yapmaktadır. Işlem sonunda LUNC kazanılmaktadır.

Popüler:  Solana Nedir? Solana Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Terra classic LUNC sahibi olmak için borsa eğitimi alan kişilerin sıklıkla tercih ettikleri kripto para borsalarında hesap açılmaktadır. Satın alma ya da takaslarla da LUNC elde edilebilmektedir. LUNC merkezi olmayan bir finans yeridir. Kripto para cüzdanlarında saklanabilmektedir.

Terra LUNA Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Terra LUNA Coin Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Her coinin mevcut durumda kendine özgü bir fiyat alanı bulunmaktadır. Bu piyasada cine özgü alım satım ticaretlerinizde başarılı olmak istiyorsanız Price Action analiz yöntemlerine odaklanmalısınız.

Price Action Nedir? Price Action Analiz Yöntemi Nasıl Uygulanır?


Price action, fiyat aksiyonu ve fiyat hareketi olarak tanımlanmaktadır. İlk anılan şekliyle Price Discounts Everything olarak ta isim bulmuştur. Stratejinin temeline indiğinizde fiyatları anlamak, bir önceki talep bölgeleri nezdinde fiyatın yeniden ucuz ve pahalı seviyelerini görmek için kullanılmaktadır.

Price action analiz yöntemi dünyada kriptopara ve hisse senedi ticareti yapan kişilerce kullanılan en başarılı sonuçları ortaya koyan analiz yöntemidir.

Günlük kriptopara ve hisse senedi ticareti yaparak istikrarlı kazanç elde etmek için kullanılan en başarılı yöntemdir.

İnternetten para kazanmak, lokasyondan bağımsız çalışmak, kendi işinizin patronu olmak veya finansal özgürlüğü elde etmek gibi hedefleriniz varsa Kriptopara Eğitimi sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak price action ve teknik analiz konusunda uzmanlaşarak istikrarlı kazanç elde etmek istiyorsanız Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz.

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir