Blog

Tezos XTZ Coin Nedir? XTZ Analizi Nasıl Yapılır?

tezos coin analizi xtz coin tahmini fiyat kriptopara ticareti eğitimi

Tezos XTZ Nedir?

tezos xtz nedir xtz nasıl satın alınır xtz coin analizi kriptopara eğitimi

Tezos XTZ block chain işlevliliğinin önem kazandığı piyasanın köklü projelerindendir. Köklü bir proje olması Engin Erdebil gibi pek çok finansçının hakkında araştırma yapmasına neden olmaktadır. Tezos XTZ, yükseliş hareketleri ile beraber kripto para eğitimi alanların ilgisini çeken bir varlık olmaktadır. Yatırımcı olan kesim tarafından da sıklıkla araştırılan bir coin olma özelliği göstermektedir. Proje yatırımından önce borsa eğitimi alan herkes gibi coin hakkında bilgi almak gerekmektedir.

Tezos XTZ; Tezzie ismi ile ortaya çıkartılmıştır. Bu ağ ile ilişkili olan token varlığı ise XTZ olarak listelenmektedir. Yerel bir token olarak tanımlanmaktadır. Proof of stake mekanizmasına bağlı olmayan tokenlerdendir. Toplam arzının 912 milyon dolar olduğu bilinmektedir. Piyasada ise dolaşımda olan 890 milyon dolar XTZ bulunmaktadır. Token varlığı ile Tezos ağı korunmaktadır. Ayrıca tutma, harcama ve gönderme işlemlerinde de fayda sağlayan bir yapıdır. XTZ sahipleri oylama hakkına sahiptir. Oylama sürecinde kripto para biriminin miktarı önem taşımaktadır. Ağ yükseltmelerinde oy kullanma hakkı çoğu kullanıcı tarafından sevilmektedir.

Tezos XTZ Coin Özellikleri

Tezos XTZ sürekli olarak gelişimin amaçlandığı bir ağ olarak bilinmektedir. Esneklik prensiplerine göre şekil alan özellikle önemli role sahip bir kripto varlık olarak ele alınmaktadır. BTC’de görülen esneklik ve ölçekllenebilirlik yatırımcıların ilgilerini çekmektedir. Özelliklerinin korunması protokolü için resmi olan kanıtların kullanımı mevcuttur. Matematiksel kanıtlar tercih edilmektedir. Bu bir yandan da token varlığının merkezi olmayışını yansıtmaktadır. Toplu halde karar verilmesine izin veren mekanizması ile dikkat çekmektedir. Token varlığına sahip olan kişilerce protokollerin geliştirmeleri için oy kullanma hakları tanımlanmaktadır.

Tezos red bull racing Honda, McLaren Racing ve NFT dünyasında vb. Pazar alanlarında sıklıkla kullanılmakta olan bir token varlığıdır. Milyarder olarak bilinen yatırımcı Tim Draper Tezos özellikle en önemli yatırımcısı olarak görülmektedir. Tezos’un çıkışı isviçre’de olmuştur. Işviçreli Arthur Kathleen Breitman tarafından Tezos projesi oraya atılmış ve oluşturulmuştur. Aslında bir vakıfa bağlıdır. Bu vakıf kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Özellikle kripto varlıkların popüler olmakdıkları zamanlarsa dahi en büyük ICO’lardan birisine imza atılmıştır.

Popüler:  Wrapped Bitcoin Nedir?

Tezos XTZ Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Tezos XTZ Coin Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Her coinin mevcut durumda kendine özgü bir fiyat alanı bulunmaktadır. Bu piyasada cine özgü alım satım ticaretlerinizde başarılı olmak istiyorsanız Price Action analiz yöntemlerine odaklanmalısınız.

Price Action Nedir? Price Action Analiz Yöntemi Nasıl Uygulanır?


Price action, fiyat aksiyonu ve fiyat hareketi olarak tanımlanmaktadır. İlk anılan şekliyle Price Discounts Everything olarak ta isim bulmuştur. Stratejinin temeline indiğinizde fiyatları anlamak, bir önceki talep bölgeleri nezdinde fiyatın yeniden ucuz ve pahalı seviyelerini görmek için kullanılmaktadır.

Price action analiz yöntemi dünyada kriptopara ve hisse senedi ticareti yapan kişilerce kullanılan en başarılı sonuçları ortaya koyan analiz yöntemidir. Günlük kriptopara ve hisse senedi ticareti yaparak istikrarlı kazanç elde etmek için kullanılan en başarılı analiz yöntemidir.

İnternetten para kazanmak, lokasyondan bağımsız çalışmak, kendi işinizin patronu olmak veya finansal özgürlüğü elde etmek gibi hedefleriniz varsa Kriptopara Eğitimi sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak price action ve teknik analiz konusunda uzmanlaşarak istikrarlı kazanç elde etmek istiyorsanız Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz.

ENGIN ERDEBIL RESMİ İNSTAGRAM HESABIM

engin erdebil en iyi borsa eğitimcisi

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir