Blog

Uniswap nedir?

uniswap coin nedir borsa kriptopara eğitimi

Uniswap

Uniswap listelenen kısaltması ile UNI, DeFi projelerine dahil olan bir finans protokülü olarak ortaya çıkartılmıştır. Işlem hacminin yüksekliği ile ön plana çıkmakta olan ve en büyük merkeziyetsiz kripto para borsası olarak bilinmektedir. DeFi sektöründe yer alan kripto varlık, Engin Erdebil ile beraber pek çok borsacı için lider isimler arasında yer almaktadır. Platformda eşler arası ticaret işlemleri AMM ve likidite edilen havuzlar yardımı ile pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle al-sat işlemlerini kolaylaştıran akıllı sözleşmeleri ile opsiyonel bir borsadır.

Uniswap’ın dahil olduğu eşler arasında ticaret için ERC-20’ye uyumlu olan herhangi bir token varlığı olması yeterli olmaktadır. Kripto para eğitimi içerisinde bilgisi verilen cüzdan hesapları kullanılarak kolay bir şekilde değişim yapılması mümkündür. Dijital para birimi olarak UNİ kısaltması kullanılmaktadır. 2018 yılında Hayden Adams tarafından kurulmuştur. 2020 yılında ise işlemlere açılmıştır.

Uniswap Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

UNI, hem merkezi olmayan yapısı hem de yüksek işlem hacmi sayesinde oldukça popüler olan bir kripto para olma özelliği göstermektedir. Öncelikle aracı kurum ya da kuruluşlara bağlı olmaması büyük bir avantaj olarak görülmektedir. Borsa eğitimi alanların sıklıkla sorguladığı otorite durumuna bağlı olunmaması, Uniswap ile avantaj haline gelmiştir. Web3 üzerinden herkesin UNİ yapısına bağlanması mümkün kılınmıştır. Özel uygulama oluşturulmasını mümkün kılmaktadır. ERC-20 ile uyumlu olan tokenler arasında takas yapmaya elverişlidir. 0.3 civarında değişen komisyon oranları, her tokeni bir araya getirip işlem yapmaya uygundur. Havuz yapısında geliştiriciler özellikle ihtiyaçlara yönelik hamleler yapmaktadır.

Ethereum blok zincirinden faydalanan Uniswap’ın temelleri özellikle sağlam bir yapıdadır. Ethereum ağı tıkanıklığından kaynaklı işlem tamamlanması için gerekli olan Gas ücretinin normal seviyelere ulaştığı görülebilmektedir. Uniswap (UNI) akıllı sözleşmelerle beraber çalışmaktadır. DeFi protokolü işlemlerin güvence altında ilerlemesine olanak vermektedir. Protokol sayesinde özellikle kullanıcıların işlemleri güven unsurları içerisinde hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Uniswap protokolünin tokeni olan UNI’ye yatırım yapmak için kullanıcılar kripto para borsalarından faydalanabilmektedir. Stabil coinler ve itibari para varlıkları ile işlem çiftleri kurulabilmektedir. Önde gelen pek çok kripto borsasında UNI coin listelenmektedir.

Popüler:  Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Uniswap UNI Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir