Blog

USD Coin nedir?

usdc coin nedir? usdc coin nasıl analiz edilir?

USD Coin Nedir?

USD Coin kısaltması USDC olan, Circle tarafından piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. 1 dolara sabitlenmiş bir kripto para birimi olarak sunulmuştur. Ethereum gibi pek çok zincir ile beraber çalışan bir stablecoin olarak varlığını sürdürmektedir. Piyasada özellikle dalgalanmalara karşı bir alternatif olmak üzere oluşturulmuştur. Ekonomik düzene uyum sağlanması yönünde bir hareket olan üretimi ile dijital varlıklarla alışveriş yönü ön plana çıkmaktadır. USDC’nin madenciliği mevcut değildir. 

Bir fon toplama promosyonu ile beraber ortaya çıkan USD Coin fikrinde kampanyası 110 milyon dolar toplanması ile sonuçlanmıştır. Bir ortaklık projesi olarak tamamlanan USDC varlığı spekülasyonlardan etkilenmemektedir. Manipülasyona ve spekülasyona imkan vermemektedir. İnternet sayesinde var olan, maliyeti düşük ve güvenirliği yüksek bir kripto birimi olarak görülmektedir. Ödemelerin dijital kaynaklar üzerinden sürdürülmesi için büyük bir yatırım haline gelmiştir. 

USD Coin Kripto Varlığının Temeli

Kripto para birimlerinde yaşananların aksine stabil kripto para birimleri güvenlik değerini korumayı amaçlayan bir düşünce ürünü olmaktadır. Fiyat istikrarı konusunda kesin olan kripto varlık üçüncü taraflar tarafından korunmaya gerek duyulması ihtiyacını kaldırmaktadır. Dünya üzerinde USD Coin kullanan kişi sayısı 7 milyonu aşmıştır. Şirket bu sayının daha da büyümesini hedeflemektedir. Poloniex borsasında da işleme açılan USDC’nin dolaşımı sürekli olarak artmaktadır. Ayrıca komisyon oranı da aynı nedenle oldukça düşük tutulmaktadır. 

Tether yani USDT ile 1 dolara sabitlenmiş şekilde konumlanan coin küçük dalgalanmalar ile piyasada yerini korumaktadır. Diğer stabil coinlere göre değeri 1 dolara en yakın kalan tek coin olarak değerlendirilmektedir. 1 doların üzerinde işlemlerin de yapılması, küçük piyasa dalgalanmaları sırasında görülebilmektedir. Şimdiye dek en düşük değer 0,9292 dolar olarak kayda geçmiştir. En yüksek gördüğü değer ise 2016 yılında 2,35 dolar olarak bilinmektedir. 

Popüler:  Matic Coin Nedir? MATIC Coin Analizi Nasıl Yapılır?

Toplam arzı 48.796.369.321’dir ve toplam arzı en yüksek coinler arasındadır. Dolaşım arzı da oldukça yüksektir. Dolar ile yapılan her USDC alma işleminde yeni kripto para üretimleri yapılarak döngü devam ettirilmektedir. Blockchain içerisinde dolar olması ve bu doların dünyanın her yerine ulaştırılması USDC ile mümkün kılınmaktadır. Ticaret ve risk koruması gibi imkanlar sunmaktadır.

USDC – USD Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir