Blog

Wrapped Bitcoin Nedir?

wrapped bitcoin nedir? borsa eğitimi

Wrapped Bitcoin

WBTC kısaltması ile listelenen wrapped bitcoin token varlığı, bitcoinin ethereum’a dönüştürülen hali olarak düşünülmektedir. Bir ERC-20 tokeni olan wrapped bitcoin, bitcoine eş değer olacak şekilde değerlenmektedir. Ethereum ağı içerisindeyken bitcoin kullanımına olanak verilmesi amacıyla tasarlanmıştır. 1 tane wrapped bitcoin, 1 bitcoin değerindedir. Engin Erdebil ve diğer brokerleların genellikle nakitlerini dijitalde tutmak amacıyla kullandıkları stabil coinlerdendir. Stabilcoin olarak da adlandırılan bu tokenler farklı amaçlarla piyasada yer almaktadırlar. 

Wrapped bitcoin kullanımı için; DAO sözleşmesinin onaylı olması ve çoklu cüzdan kullanıcısı olmak gerekmektedir. Akıllı sözleşmelerin u sözleşmeler ile çalışan Dapp ile kullanım sağlanması üzerine geliştirilmiştir. Borsa eğitimi sırasında da verilen token taşıma nedenleri doğrultusunda finansal işlemlerde hız kazanma gibi sebeplerden dolayı sıklıkla kullanılmaktadır. Bitcoine en kısa süre içerisinde dönüşüm sağlayan token olma özelliğini taşımaktadır. WBTC sayesinde BTC ile yapılan işlemlere hız kazandırılmaktadır. 

Wrapped Bitcoin Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Wrapped bitcoin BTC ile işlem yapma olanağını ethereum ağını kullanarak yapma avantajı sağlamaktadır. Çünkü 1 BTC 1 WBTC tokenine eş değer değere sahip olmaktadır. Kripto para eğitimi sürecinde edinilen bilgiler doğrultusunda tercih edilen stabil coinlerden farklıdır. Bu coin sayesinde farklı alanlarda alım satım gerçekleştirme olanağı sunulmaktadır. Aynı piyasa değerine sahip olmaları sayesinde değer kaybı olmadan alışveriş yapılması sağlanmaktadır. Aynı coinin avantajlarından birisi de bitcoine göre çok daha hızlı transfer ve takas işlemi yapılabilmesidir. Dakikalar içerisinde tüm transfer ya da takas işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. 

Akıllı sözleşmelerin varlığı sayesinde pasif gelir imkanı da sunulmaktadır. Btc ile mümkün olmayan bu durum WBTC sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Pasif gelirin elde edilebilir olması önemli bir avantaj olarak değerlendirilmektedir. Ethereum tabanında ve merkezi olmayan borsa içerisinde bitcoin kullanımı; wrapped ile mümkün kılınmaktadır. Platformların ERDC-20 ile çalışmasından kaynaklanan bu durum WBTC ile çözülmektedir. ERC-20 tekon oluşumundan sonra farklı blockchainlerde varlıkların desteği sağlanabilmektedir. Bu doğrultuda kripto para varlıklarının yanı sıra altın, gümüş gibi varlıklar da ethereum ile kullanılabilir kılınmaktadır. WBTC binance, uniswap gibi pek çok platform üzerinden kolayca alınabilmektedir.

Popüler:  Solana Nedir? Solana Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Wrapped Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir