Blog

XRP Ripple nedir?

xrp ripple nedir? ripple analizi borsa eğitimi

XRP Nedir

XRP; Ripple borsası tarafından yaratılmış bir coin türüdür. Dijital varlıklar ve SWIFT platformlarından yüksek hızla işlem yapılan bir alternatif olması ile dikkat çekmektedir. Maliyeti daha düşüktür ve ölçeklenebilirlik özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Kripto borsaları içerisinde Ripple; özellikle XRP olarak listelerde yer almaktadır. Para listesinde ilk 3 sıralamada uzun bir süre kalmıştır. Merkezi olmadığı için eleştirilere maruz kalmaktadır. Ülkede fazlaca bir sayıda yatırımcısı vardır. Takipçi sayısı da oldukça fazladır. 

Ripple ağında yer alan bankalar arasında çok düşük komisyon oranları ile transfer işlemleri yapılabilmektedir. Ağda işlem gören bir miktarda 0.0011 dolar gibi cüzi miktarlarda komisyon ücreti alınmaktadır. Br bitcoin işleminin bir ripple işlemine oranla 100 kat daha fazla masraflı olduğu bilinmektedir. Aktarımı yapılan fonların maksimum 10 saniye içerisinde diğer hesaba geçmesi de XRP için görülen avantajlardan birisidir. Diğer pek çok coin türünde işlemin süre uzunluğu 1 saat gibi bir zamanı bulabilmektedir. Aracıların devreye girmesi durumunda ise ödenen komisyon miktarı artmakta olduğu için XRP bu yönüyle çok avantajlıdır. 

XRP’nin Ortaya Çıkışı ve Madenciliği

XRP; ödeme platformu fikri olarak 2004’te oluşmaya başlamıştır. 2012 yılında ise hayata geçirilmiştir. Opencoin olarak isimlendirilen coin daha sonra ripple olarak isim değiştirmiştir. 2013 yılında XRp olarak piyasaya girdiğinden beri yüksek düzeyde ilgi görmektedir. Bir XRP sahibi olmak oldukça kolaydır. Satın alınması için ilgili borsalar üzerinde hesap açılması yeterli olmaktadır. Daha sonra hesaba atılan para ile istenilen miktarda XRP alınabilmektedir. Komisyon oranı çok düşük olarak yıllardır kimliğini korumaktadır. Ayrıca yüksek işlem hızı ile al sat yapan yatırımcıların en çok tercih ettiği coinler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sektörün öncülerinden görülmektedir. Günlük işlem hacmi değerlendirildiğinde ortalama olarak her gün ilk 10’da yer aldığı söylenebilir. 

Popüler:  Ape Coin Nedir? APE Coin Analizi Nasıl Yapılır?

Xrp saklayabilmek için sınırlı sayıda cüzdan bulunmaktadır. PC üzerinden atomic wallet, toastwallet, exodus gibi birkaç cüzdan seçeneği bulunmaktadır. Mobil uygulama olarak da cüzdan tercihleri bulunmaktadır. Bir cüzdanda aktiflik sağlamak için yaklaşık olarak 20 XRP ödemesi yapılması gerekmkektedir.

XRP Ripple Nasıl Satın Alınır?

Binance Global Borsasına Buradan Referansımla Kayıt olarak kolayca satın alabilirsiniz.
(Ömür boyu %10 Komisyon İndirimli Link)

Sizde kriptoparalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Engin Erdebil Borsa Eğitimi Birebir Mentorluk programına katılarak kriptopara eğitimi ile kriptopara ticaretini öğrenebilirsiniz. Doğru sistem ve stratejileri kullanarak kriptopara ticaretinden istikrarlı kazanç sağlayın! Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçin!

Bu İçerik Faydalı Oldu mu?
[Oy: 0 Ortalama: 0]

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir